نکات در مورد

پخت کیک

6 نکته جهت اینکه بتوانید کیک خوبی را تهیه نمایید عبارتند از....

ادامه مطلب ...

رابطه بین

امولسیفایر فعال(ژل کیک) و بکینگ پودر در خمیر کیک

به طورکلی تاثیر بکینگ پودر در خمیر کیک در راستای افزایش حجم خمیر میباشد و امولسیفایرها که به فرم ژل کیک در خمیر استفاده میشود نیز برروی بافت و لطافت و ماندگاری و همین افزایش هوادهی خمیر تاثیر دارد.وجه مشترک اثر گذاری بکینگ پودر و ژل کیک افزایش حجم نهایی کیک است که بکینگ پودر باعث ازاد شدن گاز CO2 در خمیر میشود و ژل کیک نیز با افزایش تعدادملکولها در خمیر بستر مناسب برای آزاد شدن گاز توسط بکینگ پودر را فراهم مینماید و میتوان گفت که ژل کیک در ساختمان حباب هوا نقش دارد و بکینگ پودر نیز هوای داخل آن را جهت افزایش حجم فراهم مینماید .

ادامه مطلب ...

اثرات

شیر خشک در خمیر کیک

شیرخشک داراي خواص عملكردي بسياري از جمله امولسيون كنندگي،جذب آب،ايجاد ويسكوزيته،ژل دهي و .. ميباشد كه شير خشك آرد را از اثرات بد اكسيداسيون يا رنگبري محافظت ميكند كه اين كار تولرانس آرد را براي رنگبري افزايش مي دهد و به طور غير مستقيم به رسيدن به بهترين نتيجه از آرد كمك ميكند. شير خشك همچنين تحمل به بيش از حد همزدن خمیر بخصوص در سرعتهاي بالا را تقويت ميكنند.

ادامه مطلب ...

نکاتی کلی :

در مورد نگهداری کیکها

در بسیاری موارد برای هر فرد  علاقه مند به تهیه کیک، پیش می آید که تصمیم به تهیه و تزئین کیک می گیرد اما پس از اتمام پخت کیک به هر دلیل نمی تواند آن را تزئین و مصرف نماید یا اصلا برای سبکتر شدن کارهای خود در روز میهمانی، تصمیم ...

ادامه مطلب ...

کیک اسفنجی

آنچه که در مورد کیک های اسفنجی باید بدانید!

کیک‌های اسفنجی موجود در بازار، با توجه به نوع فرمولاسیون و روش تولید، کمی با یکدیگر متفاوت هستند. یعنی با توجه به درصد آرد، روغن، تخم‌مرغ و شکر استفاده شده، ممکن است طعم‌های گوناگونی داشته باشند. درجه حرارت پخت، نوع بسته‌بندی و نگهداری کیک‌های اسفنجی هم در تفاوت عطر و طعم شکل‌های گوناگون آن‌ها، اعم از خانگی و صنعتی، نقش مهمی دارند.

ادامه مطلب ...