بهبوددهنده

بهبوددهنده:بهبوددهنده به یک سری مواد میگویند که همانطور که از نام آنها مشخص است سبب بهبود خصوصیات محصول میشوند و در این جا منظور از بهبوددهنده محصول،بهبوددهنده کیک می باشد.یعنی بهبود دهنده های کیک باعث بهبود و حفظ پارامترهای کیفی کیک میشوند.از جمله اثرات بهبودهنده ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-افزایش ماندگاری کیک
-طعم مطلوب کیک
-بافت مطلوب کیک
-لطافت کیک
-نرمی کیک
-تاثیر در حجم کیک و افزایش حجم کیک
بنابرین بهبوددهنده  نقش مهمی در پارامترهای کیفی کیک ایفا میکندازجمله بهبوددهنده های کیک میتوان به امولسیفایرها(مانند ژل امولسیفایر)و کاهنده واتراکتیویته اشاره کرد.
این بهبوددهنده ها نقشهای زیر را دارند:
بهبوددهنده ها مانند بهبوددهنده ژل امولسیفایر سبب افزایش حجم کیک و نرمی و لطافت کیک میشود و کاهنده واتراکتیویته سبب افزایش ماندگاری کیک و لطافت کیک  میشود.
از دیگر بهبوددهنده ها میتوان  به بکینگ پودر  اشاره کرد که جهت تردی و ایجاد حالت پف استفاده میشود.البته بهبوددهنده  بکینگ پودر یک سری معایب دارد.مثلا جوش شیرین موجود در بکینگ پودر بدلیل دارا بودن مقادیر بالای سدیم برای افرادی که فشار خون دارند مضر است.
یکی از نکات مهم در استفاده از بهبوددهنده هامقدارحدمجاز مورد استفاده آنهادر کیک است.مقدارمجازمورد استفاده ازبهبود دهنده های کیک درصد خیلی کمی از حجم خمیر است و در صورت استفاده زیاد یا کم از بهبوددهنده به نتیجه مطلوب دست پیدا نخواهید کرد.مثلا در صورت استفاده زیاد از بهبوددهنده ژل امولسیفایر ممکن است بجای افزایش حجم کیک باعث حالت فرورفتگی در کیک شود یا در صورت استفاده کم از بهبوددهنده کاهنده واتراکتیویته ممکن است در ماندگاری کیک و لطافت کیک تغییر خاصی ایجاد نشود و کیک خیلی زود کپک بزند.
بهبوددهنده ها در همه کیک ها از جمله:کیک شکلاتی،کیک وانیلی،کیک ابری،کیک اسفنجی ،رول کیک و سوئیس رول، کیک روغنی و ... مورد استفاده میباشند.
دقت شود که دز مصرفی بهبوددهنده با توجه به نوع کیک و مقدار سایر مواد اولیه کیک،متغیر میباشد.مثلا جهت براقیت درکیک شکلاتی از بهبوددهنده کاهنده واتراکتیویته یا اکتی فرش استفاده میشود یا برای افزایش حجم کیک در کیک اسفنجی از بهبوددهنده ژل امولسیفایر با مقدار بیشتر استفاده میشود.بهبوددهنده  ژل امولسیفایر جایگزین مناسبی بجای تخم مرغ می باشند.
با توجه به توضیحات گفته شده بهبوددهنده ها  نقش بسزایی در حفظ حالات مطلوب کیک ایجاد میکنند.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک و انواع بهبود دهنده های کیک با کیفیت عالی و قابل رقابت با انواع مشابه داخلی و خارجی می باشد.از جمله بهبوددهنده های شرکت الیاس سانیا میتوان به ژل امولسیفایرها یا ژل کیک اشاره کرد که سبب افزایش حجم کیک و نرمی و لطافت کیک میشوند و نیز کاهنده واتراکتیویته که سبب افزایش ماندگاری کیک میشود.همچنین بهبوددهنده پودری دونات جهت دونات مورد استفاده میباشد.
توضیحات مربوط به بهبوددهنده های شرکت الیاس سانیا،مقدار مصرف هرکدام و موارد کاربرد بهبوددهنده ها در قسمت محصولات در دو بخش صنعتی و قنادی موجود می باشد.در صورت استفاده از بهبوددهنده های شرکت الیاس سانیا محصولی با طعم مطلوب،ماندگاری کیک بالا، بافت کیک و حجم کیک چشمگیر تولید میگردد.


بهبوددهنده