خامه قنادی

خامه قنادی فراورده ای است که در اثر هوادهی و زدن خامه ایجاد می شود. خامه زده شده، یک نوع امولسیون کفی می باشد و کیفیت آن، به پایداری کف ایجاد شده بستگی دارد. خامه قنادی به عنوان ماده موثر در ساخت محصولات قنادی، دسر ها و کیک ها نقش مهمی در کیفیت و مطلوبیت نهایی این محصولات دارد. به دلیل درصد چربی بالای خامه قنادی، این ماده بیشترین تاثیر را برروی مقدار چربی نهایی محصولات مذکور دارد.

لذا در چند سال اخیر با افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به مضرات محصولات پر چرب، تقاضا برای تولید محصولات کم چرب افزایش چشم گیری داشته است. خامه قنادی باید در طی مراحل مختلف تولید و مصرف پایداری خود را حفظ کرده و ساختار مناسبی داشته باشد

تاریخچه:

در قرن شانزدهم میلادی گونه های خوشبو و معطر خامه قنادی  که دستورالعمل آن ها توسط کریستوفر دی مسیس برگ بارتوملو  اسکاپی و لنسلوت  ارائه شد بسیار محبوب و مورد علاقه بودند. این گونه خامه ها برف شیری خوانده می شدند که در سال 1545 ارائه شد شامل سفیده های تخم مرغ زده شده ای بود که با گلاب و قند طعم دار شده بودند. تا اواخر قرن نوزدهم در این دستورالعمل ها خامه ی جدا شده به طور طبیعی زده شده و به طور معمول با  شاخه های بید هم زده می شدند نتیجه ی این امر ایجاد کف بر سطح  بود که طی آن خامه گرفته و خشک می شد؛ این پروسه حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامید. در اواخر قرن نوزدهم خامه ی بسیار چرب جدا شده نسبت به سابق با سرعت و راحتی بیشتری ساخته می شد. نام فرانسوی خامه در سال 1629 ثبت شده و سپس در سال 1673 نام انگلیسی "خامه زده شده" بر آن نهاده شد. نام "خامه ی برفی" نیز در راستای همین اسامی در قرن هفدهم مورد استفاده قرار گرفت.

خامه های زده شده به طور گسترده ای در زمینه های آشپزی، به خصوص در بخش مربوط به دسرها و تزئین کیک مورد استفاده قرار گرفته اند. خامه های زده شده ممکن است  به شکل  خامه های زده شده ی لبنی و یا خامه های زده شده ی غیر لبنی نمود یابند.خامه ی زده شده ی لبنی با چربی بیش از %35 محصولی اصلی است با این حال این روزها خامه ها معمولا بر اساس چربی های گیاهی مورد بررسی قرار می گیرند. این محصولات مبتنی برچربی های گیاهی؛ خامه های غیر لبنی نامیده می شوند. امروزه نسل جدیدی از خامه وارد بازار شده که معمولا به صورت پودر میباشد(پودر خامه قنادی) و نحوه استفاده از آن بسیار آسان است که زیرمجموعه خامه های غیرلبنی میباشد


خامه قنادی یکی از محصولات و لوازم قنادی(مواد اولیه قنادی و کیک )می باشد که جهت تزئین و خوش طعم کردن انواع کیک قنادی مانند کیک شکلاتی،کیک وانیلی،کیک تولد،کیک اسفنجی و...استفاده میشود.خامه قنادی ممکن است به صورت پودر خامه قنادی باشد که با میکس با آب یا شیر تبدیل به خامه قنادی فرم گرفته می شود.خامه قنادی ممکن است به صورت خامه گیاهی یا خامه حیوانی یا مخلوطی از هردو باشدآنچه که در مورد خامه قنادی مهم است قوام خامه قنادی می باشد و بعد از آن طعم خامه قنادی مهم است.خامه قنادی همچنین برای انواع رولت یا سوئیس رول نیز استفاده می شود که برای این کار ابتدا سطح رولت را با خامه قنادی پر کرده و پس از اضافه کردن خامه قنادی،کیک را رول کرده و برش می زنند.خامه قنادی نقشی بسیار مهم  در طعم کیک دارد.به همین دلیل در اکثر کیک ها یا شیرینی ها از خامه قنادی استفاده می شود.با توجه به گفته های قبل خامه قنادی ممکن است به صورت خامه حیوانی یا خامه گیاهی باشد.خامه قنادی حیوانی چربی بیشتری دارد وباید به مدت 3 تا 4 دقیقه هم بخورد تا فرم بگیرد.این خامه قنادی رژیمی نمی باشد و میتوان بعد از آماده شدن خامه قنادی را برای مصارف بعدی در یخچال یا فریزر نگهداری کرد.اما خامه قنادی گیاهی یا غیر حیوانی چربی کمتر و بافت سبکتری دارند و رژیمی می باشند.در نتیجه خامه قنادی میتوان به صورت:خامه قنادی حیوانی،خامه قنادی غیر حیوانی یا خامه قنادی گیاهی و پودر خامه قنادی باشد.

خامه هلندی و پودر خامه دانمارکی نیز جهت مصارف قنادی به صورت خامه قنادی ممکن است استفاده شوند.


شرکت الیاس سانیا علاوه بر تولید انواع پودر آماده کیک،جدیدا اقدام به تولید پودر خامه قنادی با کیفیت عالی نموده است.از این پودر خامه قنادی میتوان جهت انواع کیک قنادی استفاده نمود.  پودر خامه قنادی یک نوع پرمیکس یا پودر خامه قنادی آماده است که مخلوطی از چند ماده پودری است که از این پودر به عنوان  ماده اولیه جهت تولید انواع خامه قنادی  و تزئین کیک و رولت استفاده می شود. در صورت استفاده از این پودر، خامه ای با طعم  مطلوب و رنگ کاملا سفید و قوام مناسب با ماندگاری بالا تولید می گردد.دستور تهیه خامه قنادی با پودر خامه قنادی شرکت الیاس سانیا در بخش محصولات در قسمت قنادی موجود است.از ویژگی های خامه حاصل از پودر خامه قنادی شرکت الیاس سانیا میتوان به طعم عالی،قوام مناسب و رنگ سفید آن اشاره کرد.


خامه قنادی

خامه قنادی