دستور پخت شیرینی

دستور پخت شیرینی ،عبارتست از مقدار لوازم و مواد اولیه شیرینی مورد نیاز و روش کار با آنها تا رسیدن به شیرینی مورد نظر.
یعنی هر شیرینی دستور پخت شیرینی خاص خودش رادارد.
بنابرین دستور پخت شیرینی تابع چند مورد می باشد.در دستور پخت شیرینی حتما باید به کیفیت و مقدار دقیق مواد توجه داشت.بنابرین برای تهیه مواد اولیه با کیفیت حتما باید به لوازم قنادی های معتبر مراجعه نمود.زیرا در اکثر لوازم قنادی ها ،مواد اولیه قنادی و کیک  وجود دارد اما از کیفیت یکسانی برخوردار نمی باشند.
گاهی اوقات با یک تغییر کوچک در دستور پخت شیرینی ممکن است شیرینی خراب شود یا شیرینی مورد نظر بدست نیاید.مثلا اگر در دستور پخت شیرینی مقدار تخم مرغ بیشتر از مقداری که استفاده شده باشد،ممکن است شیرینی خوب حجم نگیرد یا مثلا اگر دمای فر در دستور پخت شیرینی کمتر از مقدار استفاده شده باشد،ممکن است شیرینی سوخته شود و یا طعم مورد نظر را نداشته باشد.بنابرین دقت شود هنگام کار با دستور پخت شیرینی مورد نظر خود تمامی مراحل را بر اساس همان دستور پخت شیرینی انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید و اگر روش کار با دستور پخت شیرینی مغایرت داشته باشد،ممکن است نتیجه حاصل نیز نامطلوب باشد.
در دستور پخت شیرینی بعضی از شیرینی ها  فر مورد نیاز نمیباشد و افراد به راحتی می توانند شیرینی خانگی خود را طبق دستور پخت شیرینی آماده نمایند.
در صفحه زیرکه با رنگ مشکی مشخص شده، دستور پخت شیرینی های زیر ،که در انواع مختلف میباشد، آورده شده است که با کلیک برروی این صفحه می توانید شیرینی مورد نظر خود را تهیه نمایید:


                                                    ( ( ( طرز تهیه شیرینی) ) )دستور پخت شیرینی هایی که با کلیک برروی لینک بالا که با رنگ مشکی مشخص شده می توان تهیه نمود:


1-دستور پخت شیرینی باقلوای عربی(بدون فر)

2-دستور پخت شیرینی نان قندی یا بهشتی

3-دستور پخت شیرینی لطیفه

4-دستور پخت شیرینی کشمشی

5-دستور پخت شیرینی آرد نخود چی

6-دستور پخت شیرینی نان برنجی

7-دستور پخت شیرینی زبان

8-دستور پخت شیرینی گردویی

9-دستور پخت شیرینی برساق

10-دستور پخت شیرینی رولت خامه ای

11-دستور پخت شیرینی پای سیب

12-دستور پخت شیرینی دانمارکی


دستور پخت شیرینی