دستور پخت کیک

دستور پخت کیک،عبارتست از مواد اولیه قنادی و کیک مورد نیاز و روش کار با آنها تا رسیدن به کیک مورد نظر.
یعنی هر کیک دستور پخت کیک خاص خودش رادارد.
بنابرین دستور پخت کیک تابع چند مورد می باشد.در دستور پخت کیک حتما باید به کیفیت و مقدار دقیق مواد توجه داشت.بنابرین برای تهیه مواد اولیه با کیفیت حتما باید به لوازم قنادی های معتبر مراجعه نمود.زیرا در اکثر لوازم قنادی ها ،مواد اولیه قنادی و کیک  وجود دارد اما از کیفیت یکسانی برخوردار نمی باشند.
گاهی اوقات با یک تغییر کوچک در دستور پخت کیک ممکن است کیک خراب شود یا کیک مورد نظر بدست نیاید.مثلا اگر در دستور پخت کیک اسفنجی مقدار تخم مرغ بیشتر از مقداری که استفاده شده باشد،ممکن است کیک اسفنجی خوب حجم نگیرد یا مثلا اگر دمای فر در دستور پخت کیک کمتر از مقدار استفاده شده باشد،ممکن است کیک سوخته شود و یا طعم مورد نظر را نداشته باشد.
در دستور پخت کیک بعضی از کیکها  فر مورد نیاز نمیباشد و افراد به راحتی می توانند کیک خانگی خود را طبق دستور پخت کیک آماده نمایند.


رعایت نکات زیر در دستور پخت کیک ضروری می باشد:

-دمای فر باید طبق دستور پخت کیک باشد.در غیر این صورت اگر دما بالاتر از دستور پخت کیک باشد باعث:فرورفتگی کیک حین پخت در فر،ترک خوردن وسط کیک،سفت و خشک شدن بعضی قسمتهای کیک و  در نتیجه خراب شدن بافت کیک می شود و یا اگر دما پایین تر از دستور پخت کیک باشد باعث خوب پف نکردن کیک می شود.

-اندازه قالب باید طبق دستور پخت کیک باشد.اگر اندازه قالب کوچکتر از مقدار مورد نظر در دستور پخت کیک باشد،باعث بالا آمدن و ترک خوردن وسط کیک می شود و اگر اندازه بزرگتر از دستور پخت کیک باشد،باعث خوب پف نکردن کیک نرسیدن به حجم کیک مطلوب و رنگ پریدگی بالای کیک می شود.

-کیک باید طبق دستور پخت کیک به اندازه مورد نیاز پخته شود در غیر این صورت اگر کیک کمتر از دستور پخت کیک،پخته شود،باعث:چسبندگی رویه و حالت خیس در کیک می شود و اگر بیشتر از دستور پخت کیک پخته شود،باعث ظاهری چروکیده در کیک می شود.


شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک می باشد که میتوان به پودر کیک وانیلی ،پودر کیک شکلاتی و... اشاره کرد.
این پودر کیک ها که با نام تجاری سانیکو به بازار عرضه میگردد،هرکدام دستور پخت کیک جدا گانه دارد که باید حتما کیک مورد نظر طبق دستور پخت کیک پخته شود.دستور پخت کیک انواع پودر کیک شرکت الیاس سانیا برروی لیبل محصولات موجود می باشد.ضمنا شما میتوانید تمام دستور پخت کیک ها را در بخش محصولات در قسمت قنادی و صنعتی سایت مشاهده نمایید.این دستور پخت کیک ها که هرکدام مربوط به پودر کیک مخصوص خود می باشد به شرح زیر می باشد:

بخش صنعتی:


1-دستور پخت کیک روغنی


2-دستور پخت کیک روغنی کاکائویی


3-دستور پخت کیک سوئیس رول صنعتی


بخش قنادی:


1-دستور پخت کیک شکلاتی


2-دستورپخت کیک وانیلی


3-دستور پخت کیک کاپوچینو


4-دستور پخت کیک اسفنجی


5-دستور پخت کیک ابری


6-دستور پخت کیک رولت وانیلی


7-دستور پخت سوئیس رول شکلاتی


8-دستور پخت کیک سنتیدستور پخت کیک