روغن قالب

 روغن قالب یا روغن جداکننده یک امولسیون از روغن های گیاهی غیر هیدروژنه و بدون اسید های چرب ترانس می باشد که  برای مصارف صنعتی استفاده می گردد. قدرت پخش شوندگی مناسب روغن قالب در قالب باعث راحت جدا شدن کیک ها از سینی می شوند ونیز مقدار مصرف روغن قالب در قالب ها به میزان یک گرم می باشد
روغن قالب یکی از لوازم قنادی جدید محسوب می شود که همانطور که از نام آن مشخص است،برای کف قالب و سهولت در جدا شدن کیک از قالب استفاده میشود.
روغن قالب محصولی جدید می باشد که جایگزین مناسب و عالی بجای کاغذ روغنی یا روغن مایع می باشد و بعضی از کارگاهها و کارخانجات از آن استفاده می کنند.
در قنادی ها معمولا برای انواع کیک قنادی از کاغذ روغنی استفاده میشود.اما امروزه بعضی از قنادی ها از روغن قالب یا روغن جداکننده استفاده می کنند.که خیلی بهتر و راحتتر از کاغذ روغنی عمل می کند.به این حالت که با مالیدن مقداری کم از روغن قالب با قلم به کف قالب،کف قالب چرب شده و کیک به راحتی جدا میشود.بنابرین میتوان از روغن قالب برای جدا شدن انواع کیک قنادی مانندکیک شکلاتی،کیک وانیلی،کیک ابری،  کیک کاپوچینو،کیک تولد و ... از کف قالب استفاده میشود.
در کارخانجات کیک و کلوچه نیز برای جدا شدن کیک از قالب میتوان از روغن قالب استفاده نمود که بوسیله روغن قالب کیک به راحتی از قالبها جدا میشود.به این صورت که روغن قالب را با دستگاه روغن پاش به صورت پاششی و اسپری برروی قالب ها میپاشند و سپس خمیر را ریخته و بعد از بیرون آمدن از فر به دلیل وجود روغن قالب،کیک به راحتی از قالب جدا میشود.بنابرین از روغن قالب میتوان برای انواع کیک صنعتی نیز مانند کیک روغنی و ... استفاده کرد.
هنگام استفاده از روغن قالب یا روغن جداکننده باید به مقدار استفاده از روغن قالب دقت کرد.بطوریکه اگر روغن قالب کمتر باشد،کیک ممکن است به کف قالب بچسبد و اگر روغن قالب بیشتر استفاده شود،ممکن است زیر کیک خیس و چرب شود.

نکته قابل ملاحظه در مورد روغن قالب  به این صورت می باشد که باید ویسکوزیته روغن قالب را نسبت به دستگاه پاشنده روغن طوری تنظیم کنیم که روغن قالب تمام سطح آنرا پوشش داده باشد.(که اگر قدرت دستگاه پایین باشد با مقداری روغن سویا روغن قالب را رقیق تر نموده که کارایی آن افزایش یافته و بر روی قالب کیک اسپری گردد).


خصوصیات بارز روغن قالب:

1-روغن قالب بتواند به خوبی در قالب پخش شود.         

2-با استفاده از روغن قالب یا روغن جداکننده کیک به صورت کامل از قالب جدا شود.

3-در هنگام اسپری شدن روغن قالب ،غبار روغن تولید نکند.

4-روغن قالب در ته قالب جمع نشود که سبب بوجود آمدن بافت درشت در کف کیک شود.

5-مصرف این روغن قالب می تواند از ضایعات کیک جلوگیری نماید.

6- در کارخانجاتی که خودشان روغن قالب یا روغن جداکننده تولید می کنند، می تواند سبب کاهش مصرف روغن جامد و مایع شود.

7-صرفه جویی در استخدام یک نیروی انسانی جهت صاف کردن روغن، دستگاه و مکان انبارمانی.

بنابرین روغن قالب بسیار مفید و کاربردی می باشد و اکثر کارخانجات و حتی قنادی ها از روغن قالب استفاده میکنند.


شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک،بهبوددهنده ها،کاهنده واتراکتیویته،ژل امولسیفایر و نیز تولید کننده روغن قالب در 5 نوع میباشد که از بهترین مواد اولیه تولید شده اند و نقش مفید و کاربردی در صنعت کیک دارند.انواع روغن قالب یا روغن جداکننده شرکت الیاس سانیا به شرح زیر می باشد:


1-روغن قالب تیپ 1:برای کیک های صنعتی قابل مصرف می باشد و غلظت آن نسبت به روغن قالب تیپ4 کمتر می باشد.


2-روغن قالب تیپ2:برای کیک قنادی مانند کیک شکلاتی یا کیک اسفنجی قابل استفاده می باشد و از مزایای آن میتوان به :یکدست و صاف شدن سطح زیرین کیک و عدم ایجاد بوی نامطبوع روغن در کیک اشاره کرد.


3-روغن قالب تیپ 4:مانند روغن قالب تیپ 1 برای مصارف صنعتی کاربرد دارد و میزان غلظت آن نسبت به تیپ 1 بیشتر می باشد.لذا هنگام مصرف غلظت روغن قالب تیپ 4 باید نسبت به دستگاه و دمای محیط تنظیم شود که با اضافه کردن روغن مایع به آن به رقت مورد نظر دست خواهید یافت.


4-روغن قالب باندکس:برای کیکهای صنعتی و بیشتر برای کیکهایی که بصورت مستقیم و بدون قالب در فر می باشند برای نچسبیدن کیک به باندکس از این روغن قالب استفاده میشود.


میتوانید توضیحات بیشتر در مورد روغن قالب یا روغن جداکننده  شرکت الیاس سانیا را همراه با بسته بندی در قسمت محصولات مشاهده نمایید.

روغن قالب

روغن قالب