سوئیس رول

کیک  رولت (سوئیس رول)یکی از انواع کیک می باشد که با توجه به نام آن حالت رول دارد.یعنی قابلیت رول شدن دارد.کیک رولت (سوئیس رول)می تواند به صورت کیک شکلاتی یعنی سوئیس رول شکلاتی یا کیک وانیلی یعنی سوئیس رول وانیلی باشد.کیک  سوئیس رول (به انگلیسی: Swiss roll) ، نوعی کیک اسفنجی است. سوئیس رول بصورت نازک پخته شده و سپس بر روی آن مربا یا خامهٔ زده شده به همراه میوه‌های تازه، کرم کره و یا مواد دیگر مالیده شده و سپس پیچانده می‌شود. ممکن است سطح سوئیس رول با شکلات پوشانده شود. در هنگام خوردن سوئیس رول به عرض ۳–۲ سانتیمتر بریده می‌شود. نوعی سوئیس رول که در آن کرم کره بکار می‌رود، دوام بیشتری نسبت از نوع رولت خامه‌ای دارد.آنچه که از ویژگی های سوئیس رول  خوب مهم است،نرمی کیک و نداشتن پوسته و ترک در سوئیس رول می باشد.برای اینکار رعایت موارد زیر ضروریست:

1-بالا نبودن ضخامت سوئیس رول

2-تنظیم بودن رطوبت و حرارت فر

3-بالانس بودن مقدار صمغ رولت

4-بالانس بودن مقدار شربت اینورت،گلوکز و ژل امولسیفایر در دستور پخت کیک سوئیس رول

همانطور که گفته شد ممکن است سوئیس رول به صورت سوئیس رول شکلاتی یا سوئیس رول وانیلی باشد یعنی در فرمول سوئیس رول  از شکلات یا وانیل استفاده شده است.

امروزه جهت سهولت در پخت سوئیس رول و کاهش زمان از پودر کیک سوئیس رول استفاده می شود.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک به صورت پودر کیک می باشد که جهت تولید انواع کیک قنادی کاربرد دارد.یکی از پودر کیک های آماده شرکت سانیا پودر سوئیس رول می باشد که جهت رولت قابل استفاده می باشد.این پودر کیک که با نام سوئیس رول یا سانیکو fرول به بازار عرضه میگردد در دو طعم سوئیس رول وانیلی و سوئیس رول کاکائویی تهیه می شود.از مزایای این پودر سوئیس رول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-عدم وجود ترک و پوسته در سوئیس رول
-قابلیت رول شدن برعکس سوئیس رول
-عدم استفاده از سفیده و زرده تخم مرغ به صورت جدا برای  سوئیس رول
-ماندگاری کیک  بالای سوئیس رول
-نرمی و لطافت کیک سوئیس رول
-طعم مطلوب کیک سوئیس رول

دستور پخت کیک سوئیس رول با پودر سوئیس رول شرکت سانیا در بخش محصولات در قسمت قنادی موجود می باشد که دو نوع سوئیس رول وانیلی و سوئیس رول کاکائویی می باشد.

پودر سوئیس رول سانیکو کاکائویی نوعی پرمیکس یا پودر کیک آماده است که مخصوص تولید رولت می باشد. این پودر مخلوطی از چند نوع ماده پودری است که به عنوان ماده اولیه جهت تولید سوئیس رول به کار می رود و در صورت استفاده از این پودر محصولی با بافت بسیار نرم و طعم مطلوب کیک تولید می گرد

پودر سوئیس رول سانیکو وانیلی نوعی پرمیکس یا پودر کیک آماده است که مخصوص تولید رولت می باشد. این پودر مخلوطی از چند نوع ماده پودری است که به عنوان ماده اولیه جهت تولید سوئیس رول به کار می رود و در صورت استفاده از این پودر محصولی با بافت بسیار نرم و طعم مطلوب کیک تولید  می گرددسوئیس رول