طعم مطلوب کیک

طعم مطلوب کیک عبارتست از ایجاد عطر و طعم مناسب در کیک با استفاده از انواع مواد اولیه قنادی و کیک مرغوب.
وجود طعم مطلوب کیک،بسیار حائز اهمیت می باشد به گونه ای که اگر طعم مطلوب کیک رعایت نشود و کیک از طعم نامناسب برخوردار باشد،مسلما قایلیت مصرف و استفاده را نداشته و کیفیت کیک پایین می آید.
همانطور که از نام بسیاری از کیکها مشخص است،نام کیک با توجه به طعم کیک گرفته شده است.بنابرین رعایت  طعم مطلوب کیک بسیار مهم می باشد.پس باید به وجود طعم مطلوب کیک در همه کیک ها توجه داشت.مثلا برای طعم مطلوب کیک شکلاتی ،از پودر کاکائو خوش طعم باید استفاده کرد. بهمین ترتیب طعم مطلوب کیک در انواع کیک وانیلی،کیک کاپوچینو و نیز در کیک ابری،کیک تولد،کیک اسفنجی ،رولت و ... باید رعایت شود.

برای طعم مطلوب کیک در انواع کیک باید به نکات زیر توجه داشت:
-برای ایجاد طعم مطلوب کیک باید از بهترین مواد اولیه استفاده کرد که باید آنها را از بهترین لوازم قنادی ها تهیه نمود.مثلا وانیل مورد استفاده در کیک حتما باید تازه و استاندارد باشد تا طعم مطلوب کیک شکل گیرد.
-همچنین برای تولید انواع کیک شکلاتی باید از پودر کاکائو یا شکلات مرغوب برای ایجاد طعم مطلوب کیک استفاده کرد.
-در کیک کاپوچینو نیز برای حفظ طعم مطلوب کیک،باید از پودر کاپوچینو یا پودر قهوه خوب و خوش طعم استفاده کرد.
-ضمنا در انواع کیک قنادی مانند کیک تولد یا رول کیک خامه ای  برای ایجاد طعم مطلوب کیک از خامه قنادی استفاده میشود که ممکن است بصورت پودر خامه خشک،خامه هلندی یا پودر خامه دانمارکی باشد.خامه قنادی ممکن است که یا حیوانی  یا گیاهی یا مخلوطی از هردو باشد که سبب ایجاد نرمی و لطافت کیک و همچنین طعم مطلوب کیک میشود.   
-در اکثر کیک های صنعتی برای ایجاد طعم مطلوب کیک در انواع کیک روغنی و کیک وانیلی ،از اسانس های خوراکی مجاز استفاده میشود.این اسانسها که طعم انواع میوه ها را دارند،سبب ایجاد طعم مطلوب کیک و همچنین بوی مطبوع در کیک میشوند.فقط باید برای ایجاد طعم مطلوب کیک هنگام استفاده از این اسانس ها،به مقدار مجاز مورد استفاده آنها توجه داشت.زیرا اگر بیش از حد مجاز استفاده شوند سبب ایجاد طعم مطلوب کیک نشده و کیفیت کیک را پایین آورده و طعم واقعی کیک قابل تشخیص نخواهد بود.
بنابرین از اسانس های خوراکی به میزان خیلی کم برای ایجاد طعم مطلوب کیک باید استفاده نمود.
علاوه بر اسانس های خوراکی که در طعم مطلوب کیک نقش دارند هر یک از مواد اولیه کیک،نقش خاصی در ایجاد طعم مطلوب کیک دارند.
بعنوان مثال یکی از نقش های شکر در کیک ایجاد شیرینی و طعم مطلوب کیک می باشد.یا تخم مرغ علاوه بر افزایش حجم کیک و       نرمی کیک،سبب ایجاد طعم مطلوب کیک نیز میشود.
با توجه به توضیحات گفته شده،علاوه بر بافت کیک مناسب ،ماندگاری کیک،حجم کیک ایده آل،لطافت کیک و نرمی کیک، یکی از  عوامل مهم درحفظ کیفیت کیک،طعم مطلوب کیک می باشد.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع بهبود دهنده های کیک،ژل امولسیفایر ها و کاهنده های واتراکتویته میباشد.علاوه بر این شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک و نیز پودر خامه قنادی  می باشد.از جمله پودر کیک های شرکت الیاس سانیا میتوان به پودر کیک شکلاتی،وانیلی،کاپوچینو و همچنین پودر کیک روغنی اشاره کرد. برای ایجاد و حفظ طعم مطلوب کیک،از مواد اولیه قنادی و کیک مناسب و مرغوب در این پودر کیک ها استفاده شده است تا باعث حفظ کیفیت کیک و طعم مطلوب کیک شود.بعنوان مثال در کیک کاپوچینو از بهترین پودر قهوه یا کاپوچینو در حفظ طعم مطلوب کیک استفاده شده است.
همچنین پودر خامه قنادی شرکت الیاس سانیا که به راحتی و با مقداری آب تبدیل به خامه قنادی میشود از کیفیت بالا و طعم مناسب برخوردار می باشد که میتواند سبب ایجاد طعم مطلوب کیک در انواع کیک که با خامه قنادی تزئین میشود،بشود.
میتوانید توضیحات مربوط به هر یک از پودر کیک ها را همراه با فرمولاسیون در قسمت محصولات سایت مشاهده نمایید.طعم مطلوب کیک