لطافت کیک

لطافت کیک یکی از ویژگی های بارز هر کیک می باشد که باید هر کیک لطافت کیک داشته باشد و نرمی و لطافت کیک در آن مشهود باشد.بعضی کیک ها مثل کیک ابری ،لطافت کیک بیشتری دارند و بر اساس لطافت کیک می باشند.
عوامل مهمی در لطافت کیک نقش دارند که می توان به:مواد اولیه قنادی و کیک،استفاده از بهبوددهنده ها مانند کاهنده واتراکتیویته و میزان استفاده از آنها،زمان و نوع پخت کیک و... اشاره کرد.به عنوان مثال اگر زمان پخت کیک بیش از حد مجاز باشد،باعث اثر نامطلوب و نامناسب در بافت کیک و لطافت کیک میشود و نرمی و لطافت کیک را کاهش می دهد.
از مواد اولیه که اثر مهمی در لطافت کیک دارد میتوان به تخم مرغ اشاره کرد و تازگی تخم مرغ شاخص مهمی در این موضوع می باشد.
از بهبود دهنده های کیک که در لطافت کیک و نرمی کیک نقش دارند میتوان به امولسیفایرها مانند ژل امولسیفایر و  کاهنده واتراکتیویته اشاره کرد.
ژل امولسیفایرها با اضافه شدن به مواد اولیه کیک،سبب افزایش حجم کیک،نرمی کیک و لطافت کیک و ایجاد بافت مطلوب کیک میشود..
کاهنده های واتراکتیویته نیز باعث افزایش ماندگاری کیک و به تعویق انداختن بیاتی و همچنین لطافت کیک(نرمی و لطافت کیک)

میشوند.
فقط باید به مقدار استفاده از این موارد در فرمولاسیون کیک دقت کرد که اثر مخرب در لطافت کیک ایجاد ننماید.
منظور از لطافت کیک ،نرمی کیک و لطیف بودن آن از لحاظ بافت کیک می باشد.به گونه ای که احساس لطافت کیک برای مصرف کننده ایجاد شود.
علاوه بر کیک ابری،انواع کیک اسفنجی مانند کیک شکلاتی و کیک وانیلی اسفنجی نیز باید دارای لطافت کیک باشد.
بنابرین لطافت کیک معیار مهمی در حفظ و بهبود کیفیت کیک میباشد.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع بهبوددهنده ها جهت لطافت کیک می باشد.
از جمله بهبود دهنده های کیک شرکت الیاس سانیا جهت نرمی و لطافت کیک،انواع ژل امولسیفایرها و کاهنده های واتراکتیویته می باشند که سبب لطافت کیک ، بهبود بافت کیک ، افزایش ماندگاری کیک،نرمی کیک و تاثیر در حجم کیک میشوند.
میتوانید اطلاعات مربوط به بهبوددهنده های شرکت الیاس سانیا که سبب لطافت کیک میشوند را در قسمت محصولات سایت ملاحظه نمایید.
به عنوان مثال ژل کیک سوپرنیو که یکی از ژل امولسیفایرها ی شرکت می باشد و سبب لطافت کیک میشود،در انواع کیک قنادی و همچنین کیک روغنی و کیک اسفنجی استفاده میشود.

 

لطافت کیک