لوازم و مواد اولیه شیرینی

لوازم و مواد اولیه شیرینی شامل مواردی میشود که جهت پخت شیرینی مورد نیاز می باشد.
لوازم و مواد اولیه شیرینی را حتما باید از  لوازم قنادی های معتبر تهیه  کرد و اگر کیفیت این لوازم و مواد اولیه شیرینی مطلوب نباشد،سبب کاهش کیفیت شیرینی میشود.
با توجه به گستردگی لوازم و مواد اولیه شیرینی،آنچه مهم می باشد کیفیت و تازگی آنهاست.به عنوان مثال تخم مرغ که یکی از لوازم و مواد اولیه شیرینی میباشد اگر کهنه باشد،تاثیر خود را در افزایش حجم کیک و شیرینی بخوبی نمیگذارد.
پس بنابرین این لوازم  و مواد اولیه شیرینی در دستور پخت یک شیرینی خوب تاثیرگذارند.
در زیر به چند مورد از لوازم و مواد اولیه شیرینی اشاره میکنیم:
1-آرد:شاید بتوان گفت اصلیترین جزء لوازم و مواد اولیه شیرینی میباشد.آرد موجب ایجاد ساختار اسفنجی کیک مخصوصا کیک اسفنجی میشود و عامل مهم در چسبیدن بقیه مواد به هم برای پخت شیرینی میباشد.اگر گلوتن آرد در لوازم و مواد اولیه شیرینی  بیش از حد مجاز باشد،موجب سفتی،خشکی و بی مزگی کیک و شیرینی میشود.
2-چربی ها که شامل چربی های جامد و مایع میشوند و نقش مهم در لوازم قنادی و لوازم و مواد اولیه شیرینی دارند.به عبارتی میتوان گفت روغن ها یکی از بهترین ترد کننده ها محسوب میشوند و نقش مهمی در افزایش حجم کیک دارند.
3-انواع قالب های مخصوص شیرینی که یکی دیگر از لوازم و مواد اولیه شیرینی محسوب میشوند جهت تولید انواع شیرینی کاربرد دارند.
4-میتوان انواع اسانسهای رنگی و طعم دهنده های خوراکی،نمک،بکینگ پودر،شیرخشک و ... را نیز جزء لوازم و مواد اولیه شیرینی محسوب کرد که هر کدام نقش خاصی دارند و تاثیر بسزایی بر شیرینی میگذارند.
بنابرین تعداد و مقدار لوازم و مواد اولیه شیرینی زیاد می باشد و هرکدام از این لوازم و مواد اولیه شیرینی مسئولیت و نقش خاص خود را در پخت شیرینی بر عهده دارند.
مقدار مورد استفاده هر یک از لوازم و مواد اولیه شیرینی در دستور پخت شیرینی بسیار مهم است و باید در حد استاندارد خود باشد.یعنی اگر مقدار آن زیاد یا کم باشد،شیرینی کیفیت اصلی خود را از دست می دهد.
خامه قنادی یکی از لوازم و مواد اولیه شیرینی می باشد که جهت تزئین و طعم دار کردن شیرینی و کیک استفاده میشود.
شرکت الیاس سانیا تولید کننده پودر خامه قنادی جهت مصارف قنادی می باشد که دارای طعم و بافت عالی و بی نظیر می باشد.میتوانید اطلاعات مربوط به پودر خامه قنادی و سایر لوازم و مواد اولیه شیرینی شرکت الیاس سانیا را در بخش محصولات ملاحضه نمایید.

 

لوازم و مواد اولیه شیرینی