مغزی کیک

مغزی کیک عبارتست از ماده بین کیک که تقریبا به صورت مایع می باشد.هر کیک ممکن است یک نوع مغزی کیک با طعم متفاوت داشته باشد.در بعضی کیک ها نیز مغزی کیک وجود ندارد.بنابرین اضافه نمودن مغزی کیک امری اختیاری است.اما باید به مقدار مغزی کیک توجه داشت که بیشتر از حد مناسب نباشد که باعث کاهش کیفیت کیک نشود.
مغزی کیک تنها در یک نوع کیک بکار نمیرود و  در انواع کیک قنادی و صنعتی مانند کیک شکلاتی،کیک وانیلی،کیک اسفنجی،کیک لایه ای ،کیک تولد و ... با توجه به سلیقه از انواع مغزی کیک میتوان استفاده نمود.
از انواع مغزی کیک که بیشتر در کارخانجات استفاده میشود،میتوان به مغزی کیک کرم شیری،کرم کاکائو،شکلات،کرم فیل و... اشاره کرد.
هرکدام از مغزی کیک ها تکنولوژی تولید متفاوت دارند و هرکدام در طعم مختلف می باشند.بنابرین از این مغزی کیک ها بسته به سلیقه و نوع کاربرد استفاده میشود.
مغزی کیک شکلات مورد استفاده در صنعت ممکن است بر پایه روغن و یا آب باشد و از هر دونوع تولیدو استفاده میشود.
مغزی کیک شکلات مورد استفاده در کیک خانگی و انواع کیک قنادی معمولا به صورت جامد می باشد که پس از ذوب کردن مغزی کیک ،مورد استفاده قرار میگیرد.
در صورت استفاده از مغزی کیک،کیکی با طعم مطلوب کیک خواهید داشت.
معمولا برای استفاده از مغزی کیک به خصوص کیکهای صنعتی از روش تزریقی به کیک، مغزی کیک را اضافه میکنند.یعنی بعد از پخت کیک به روش تزریقی با دستگاههای مخصوص مغزی کیک را به کیک تزریق میکنند و به این حالت مغزی کیک مورد استفاده قرارمیگیرد.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک،بهبود دهنده های کیک  و نیز مغزی کیک کرم کاکائو و کرم شیری می باشد.
مغزی کیک کرم کاکائو الیاس سانیا که در تیپ 1 و تیپ 2 موجود میباشند،دارای ویژگیهای مطلوب مانند  طعم مطلوب مغزی کیک،عدم احساس بوی روغن در مغزی کیک،و بافت نرم و یکنواخت مغزی کیک می باشد.ضمنا شرکت الیاس سانیا با تحقیق و توسعه در زمینه تولید مغزی کیک شکلات(بر پایه روغن و آب)در نظر دارد این نوع مغزی کیک را نیز در سبد محصولات خود قرار دهد.

مغزی کیک