مواد اولیه قنادی و کیک

مواد اولیه قنادی و کیک  شامل مواردی میشود که جهت پخت کیک مورد نیاز می باشد.
مواد اولیه قنادی و کیک  را حتما باید از  لوازم قنادی های معتبر تهیه  کرد و اگر کیفیت مواد اولیه قنادی و کیک مطلوب نباشد،سبب کاهش کیفیت کیک میشود.
با توجه به گستردگی مواد اولیه قنادی و کیک،آنچه مهم می باشد کیفیت و تازگی آنهاست.
پس بنابرین این مواد اولیه قنادی و کیک در دستور پخت یک کیک خوب تاثیرگذارند.به عنوان مثال آرد که یکی از مهمترین مواد اولیه قنادی و کیک می باشد،اگر گلوتن بیش از حد داشته باشد،موجب سفتی،خشکی و بی مزگی کیک میشود.
در زیر به چند مورد از مواد اولیه قنادی و کیک اشاره میشود:
- آرد:شاید بتوان گفت اصلیترین مواد اولیه قنادی و کیک میباشد.آرد موجب ایجاد ساختار اسفنجی کیک مخصوصا کیک اسفنجی میشود و عامل مهم در چسبیدن بقیه مواد به هم برای پخت کیک میباشد.اگر گلوتن آرد مواد اولیه قنادی و کیک بیش از حد مجاز باشد،موجب سفتی،خشکی و بی مزگی کیک میشود.
-شکر یکی دیگر از مهمترین مواد اولیه قنادی و کیک می باشد.از شكر به منظور شيرين كردن و ترد كردن محصول كيك و توسعه رنگ پوسته كيك استفاده مي شود. شكر درجه كارامليزه شدن خمير كيك را پائين آورده و موجب مي شود كه پوسته كيك در دماي پايين تري رنگ دلخواه را بدست آورد.
-میتوان انواع اسانسهای رنگی و طعم دهنده های خوراکی،نمک،بکینگ پودر،شیرخشک و ... را نیز جزء مواد اولیه قنادی و کیک محسوب کرد که هر کدام نقش خاصی دارند و تاثیر بسزایی بر کیک میگذارند.
-لبنیات و مایعات نیز یکی از مهمترین مواد اولیه قنادی و کیک محسوب میشود.از مهمترین لبنیات مواد اولیه قنادی و کیک شیر می باشد که در آب دهی به مواد خشک و حل کردن آنها موثر میباشد.
-بعضی مواد نیز مانند انواع صمغ ها،جوش شیرین،گوارگام و ... جزء مواد اولیه قنادی و کیک کمکی می باشد که هر کدام نقش بسزایی در کیک ایفا میکند.به عنوان مثال جوش شیرین در حجم کیک نقش دارد.
-امولسیفایرها نیز از مواد اولیه قنادی و کیک می باشند که اثرات مهمی مانند نرمی و لطافت کیک و افزایش حجم کیک دارند.ژل امولسیفایر ها نمونه ای از امولسیفایرها می باشند که از مواد اولیه قنادی و کیک محسوب میشوند و در حجم کیک و بافت کیک تاثیرگذارند.
-بهبود دهنده های کیک نیز از جمله مواد اولیه قنادی و کیک می باشند که سبب لطافت کیک و افزایش ماندگاری کیک میشوند.از جمله این بهبوددهنده ها میتوان به کاهنده واتراکتیویته اشاره کرد که از جمله مواد اولیه قنادی و کیک میباشد و سبب افزایش ماندگاری کیک میشود.
-از دیگر مواد اولیه قنادی و کیک مهم و کاربردی میتوان به انواع پودر کیک اشاره کرد.این قسمت از مواد اولیه قنادی و کیک،تنوع زیادی دارند و در طعم و اشکال مختلف میتوان از آنها کیک تهیه نمود.
-پودر خامه قنادی یکی از مواد اولیه قنادی و کیک  می باشد که از خامه آن میتوان جهت تزئین و طعم دار کردن  کیک استفاده میشود.

پس همانطور که گفته شد مواد اولیه قنادی و کیک طیف گسترده ای دارند و هر کدام از این  مواد اولیه قنادی و کیک  نقش مخصوص و یا مکملی در پخت  کیک مطلوب دارد.
مقدار مورد استفاده هر یک از مواد اولیه قنادی و کیک  در دستور پخت کیک بسیار مهم است و باید در حد استاندارد خود باشد.یعنی اگر مقدار آن زیاد یا کم باشد،کیک کیفیت اصلی خود را از دست می دهد و فاکتورهایی مانند طعم مطلوب کیک،بافت مطلوب کیک،حجم کیک مناسب و ... بدست نمی آید.پس باید استفاده در حد مجاز این مواد اولیه قنادی و کیک رعایت شود.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع مواد اولیه قنادی و کیک می باشد.از جمله مواد اولیه قنادی و کیک شرکت الیاس سانیا میتوان به    انواع پودر آماده کیک،بهبود دهنده های کیک،ژل امولسیفایر،کاهنده واتراکتیویته،روغن قالب و ... اشاره کرد.هر یک از این مواد اولیه قنادی و کیک نقش مهمی در کیک دارند و با بهترین کیفیت تولید شده اند.
میتوانید اطلاعات مربوط به هر یک از مواد اولیه قنادی و کیک شرکت الیاس سانیا را در قسمت محصولات ملاحضه نمایید. 

مواد اولیه قنادی و کیک