ژل امولسیفایر

تعریف ژل امولسیفایر:امولسیفایرها زمانی که به فرم ژل باشند،ژل کیک یا ژل امولسیفایر نام دارند.
از فواید و خصوصیات  ژل امولسیفایرها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-ژل امولسیفایر دانسیته خمیر را کاهش داده و  باعث هوادهی خمیر و در نتیجه باعث نرمی کیک(کیک ابری) ،لطافت کیک
و افزایش حجم کیک(کیک اسفنجی) می شوند.بنابرین ژل امولسیفایر تاثیر بسزایی در شکل گیری کیک مطلوب و بافت مطلوب کیک دارد.
-ژل امولسیفایر باعث به تاخیر انداختن بیاتی کیک،بهبود هوادهی،امولسیه کردن روغن و ... میشود.بنابرین ژل امولسیفایر میتواند نوعی بهبوددهنده باشد و جزء بهبود دهنده های کیک رقم بخورد.
- ژل امولسیفایر یا ژل کیک جایگزین مناسبی به جای تخم مرغ می باشد.به گونه ای که با مصرف مقدار خیلی کم از ژل امولسیفایر،میزان مصرف تخم مرغ به مقدار زیاد کاهش می یابد.
- استفاده از ژل امولسیفایر در خمیر کیک باعث توزیع هوای بسیار یکنواخت تر در آن می شود که در نتیجه باعث افزایش ویسکوزیته شده و حجم کیک و بافت کیک مناسبتر و بهتر می شود.
-ژل امولسیفایر منو دی گلیسیرید میتواند با نشاسته ژل شده نوعی کمپلکس تشکیل داده و در نهایت باعث افزایش زمان ماندگاری کیک میشود.
-ژل امولسیفایر باعث ایجاد بافت نرم و اسفنجی در محصولات میشود.
-ژل امولسیفایر داراي پلی سوربات 60 ، باعث افزایش حجم مخصوص کیک و حفظ رطوبت در کیک و نرمی و لطافت کیک  میشود.
- ژل امولسیفایرهاي گلیسرول منواستئارات تقطیر شده، داتم، گلیسرول، منواستئارات و سدیم استئارویل لاکتیلات را با آب مخلوط کرده و افزودن این ژل امولسیفایر ها سبب کاهش جذب آب، افزایش مقاومت خمیر و همچنین بهبود خصوصیات اکستنسوگراف خمیر آرد گندم تا درجات مختلف بهبود شدند.
-در اثر جایگزینی زرده تخم مرغ با ژل امولسیفایر ، خواص فیزیکی خمیر، خواص شکلی کیک مانند اندازه، حجم و تقارن بهبود یافته، و کیکهای حاوی ژل امولسیفایر  دارای بافت کیک نرمتر، سفیدتر و عطر و طعم مطلوب کیک می باشند. همچنین کیکهای حاوی ژل امولسیفایر  دارای بافت مرطوبتری میباشند و اسیدیته چربی و عدد پراکسید آنها نیز پایین تر است. ضمناً قابلیت ماندگاری کیک و نرمی بافت کیک حاوی ژل امولسیفایر  به طور قابل ملاحظه ای بیشتر است.
-ژل امولسیفایر ها به لحاظ دارا بودن قندهای الکلی یا پلی اولها، دارای خاصیت جذب و حفظ رطوبت بوده و در صورت استفاده در فرمول کیک علاوه بر خاصیت امولسیون کنندگی باعث نرمی و لطافت کیک  در طول نگهداری، کاهش واتراکتیویته و افزایش مدت
ماندگاری کیک میشوند .
-در اثر افزودن ژل امولسیفایر به خمیر کیک  تعداد حبابهای هوا افزایش و توزیع آنها در امولسیون خمیر بهبودخواهد یافت.


شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع ژل امولسیفایر یا ژل کیک جهت انواع کیک قنادی و صنعتی می باشد.
استفاده از  ژل امولسیفایرها،باعث افزایش ماندگاری کیک،افزایش حجم کیک،طعم مطلوب کیک و نرمی و لطافت کیک می شود.
مقدار استفاده از ژل امولسیفایرها در انواع کیک ها مانند کیک ابری ،کیک اسفنجی،کیک وانیلی،کیک شکلاتی و... متغیر و بسته به نوع کیک می باشد.مثلا در کیک اسفنجی مقدار ژل امولسیفایر بیشتر میباشد تا باعث افزایش حجم کیک شود.
ژل امولسیفایر شرکت الیاس سانیا با بهترین کیفیت قابل رقابت با انواع مشابه داخلی و خارجی می باشد.از انواع ژل امولسیفایر های شرکت الیاس سانیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-ژل امولسیفایر 700
-ژل امولسیفایر سوپر و سوپر نیو
-ژل امولسیفایر هایپر و هایپرپلاس
-کوکی ژل
میتوانید مقدار دز مصرف و توضیحات هر یک را در بخش محصولات در قسمت صنعتی و قنادی مشاهده نمایید.ژل امولسیفایر