کرم فیل

کرم فیل نام تجاری مغزی های کرمی آماده مصرف است و جهت استفاده در محصولات نانوایی و کیک قنادی که در دمای محیط نگه داری میشوند طراحی شده است.

کرمفیل و فروتفیل نام تجاری طیفی از محصولات است که با توجه به نیازهای امروز نانوایی ها و قنادی های صنفی و صنعتی، تولید شده است. زمانی که شرایطی همچون کمبود وقت یا ملاحظات اقتصادی امکان استفاده از کرم های کاسترد سنتی را فراهم نمی سازد، کرمفیل و فروتفیل نتایج بسیار عالی و کیفیت ثابتی را در انواع محصولات به شما ارائه خواهد داد. کرم فیل  مقاوم به حرارت بوده و طی فرایند انجماد و  یخزدایی خواص خود را حفظ می کند. پایین بودن میزان تبخیر کرم فیل حین پخت، کیفیت و پایداری مغزی کیک  را در محصول نهایی به بهترین شکل ممکن تضمین می کند. با استفاده از کرم فیل می توانید یک مغزی کیک با حجم بسیار عالی و با مهاجرت آبی بسیار محدود بین مغزی و سطح محصول داشته باشید که می تواند قبل یا بعد از پخت به صورت دستی یا اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرد


بنابرین کرم فیل محصولی است که با توجه به نیاز مشتریان به عنوان مغزی کیک مورد استفاده قرار میگیرد.
کرم فیل برای کیک های صنعتی و  کیک قنادی استفاده میشود.
نحوه استفاده در کارخانجات از کرم فیل به این گونه میباشد که کرم فیل  را با دستگاهها و وسائل مخصوص به داخل کیک پس از پخت تزریق میکنند.
دز مصرف کرم فیل  متفاوت میباشد.
بنابرین میتوان گفت کرم فیل بیشتر نقش طعم دهندگی به کیک را دارد و برای انواع کیک مانند کیک شکلاتی،کیک وانیلی،   کیک اسفنجی،کیک روغنی ،رولت و ... میتوان از کرم فیل استفاده نمود.
لازم به ذکر است علاوه بر کرم فیل،میتوان از  کرم کاکائو    به عنوان مغزی کیک استفاده کرد.

کرمفیل در انواع طعم ها در بازار موجود میباشد. مثل کرم فیل شیری ، کرم فیل وانیلی ، کرم فیل کاراملی ،کرم فیل عسلی ، کرم فیل کاپوچینو ، کرم فیل شکلاتی و ...

طرز تهیه کرم فیل خانگی:

مواد لازم براي كرمفيل خانگی:

زرده تخم مرغ یک عدد

کره 50 گرم

آردسفید یک قاشق غذاخوری

شیر یک چهارم پیمانه

شکر یک چهارم پیمانه

خامه یک قاشق مرباخوری

وانیل یک چهارم  قاشق چاخوری

هر نوع اسانس یا طعم دهنده دلخواه 

زرده تخم مرغ + شکر + وانیل را انقدر میزنیم تا کشدار شود. بعد شیر و خامه را اضافه میکنیم و هم میزنیم تا یکدست شود.

حالا کره را داخل تابه کوچیک میریزیم و میگذاریم آب شود و وقتی آب شد آرد سفید را داخل تابه تفت میدهیم. و بعد مایع تخم مرغی را به آرد اضافه میکنیم. اینجا  باید حرارت خیلی خیلی کم باشد و مداوم هم بزنیم تا گلوله ایجاد نشود.

میگذاریم کرم ما به غلظت کافی برسد و بعد از روی شعله بر میداریم و میزاریم خنک بشود و اسانس دلخواه و رنگ مورد نظر را به آن اضافه میکنیم.

 

کرم فیل