کیک قنادی

کیک قنادی یکی از انواع کیک می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است در قنادی ها تولید میشود.کیک قنادی انواع و اقسام مختلفی داردی و در کارگاههای قنادی کیک قنادی را در طعم ها و اشکال مختلف تولید می کنند.بنابرین وقتی صحبت از کیک قنادی میشود منظور تمام کیک هایی می باشد که در قنادی ها موجود می باشد.
یکی از نکات مهم در تولید کیک قنادی کیفیت کیک قنادی از هر لحاظ می باشد.یک کیک قنادی خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
1-طعم مطلوب کیک قنادی که باید کیک قنادی از لحاظ طعم ویژگی های مناسب و لازم را داشته باشد.

2-بافت مطلوب کیک قنادی:کیک قنادی باید دارای بافت کیک منسجم و نرم داشته باشد و نرمی کیک و لطافت کیک قنادی کاملا در کیک مشهود باشد.
3-ماندگاری کیک قنادی:یعنی کیک قنادی دارای ماندگاری مناسب باشد و سریعا دچار فساد نشود.
4-نرمی و لطافت کیک قنادی:نرمی کیک  و لطافت کیک ،یکی از ویژگی های مهم در کیک قنادی می باشد که این موضوع کاملا رعایت شود.
5-حجم کیک قنادی:حجم کیک قنادی بسته به نوع کیک فرق میکند و باید مناسب با نوع آن باشد.به عنوان مثال برای کیک اسفنجی حجم بالای کیک قنادی مد نظر می باشد.
بنابرین رعایت نکات بالا برای تهیه کیک قنادی بسیار حائز اهمیت می باشد.
از انواع کیک قنادی میتوان به کیک شکلاتی،کیک وانیلی،کیک ابری،کیک اسفنجی،رولت و انواع سوئیس رول ،کیک کاپوچینو کیک تولد اشاره کرد.
کیک تولد که از انواع مهم کیک قنادی می باشد،در طعم ها و اشکال مختلف تولید میشود.
از موارد زیر جهت تهیه انواع کیک قنادی با توجه به شرایط و میزان لزوم استفاده میشود.
-میتوان از خامه قنادی برای انواع کیک قنادی جهت تزئین استفاده کرد.
-می توان از کرم فیل به عنوان مغزی کیک قنادی جهت ایجاد طعم مطلوب کیک قنادی استفاده کرد.
-جهت حجم کیک قنادی مخصوصا در کیک اسفنجی از ژل امولسیفایر استفاده میشود که باعث افزایش حجم کیک قنادی و همچنین لطافت کیک قنادی میشود.ژل امولسیفایر گونه ای از امولسیفایرها بصورت ژل می باشد.
-برای ماندگاری کیک قنادی و به تعویق انداختن بیاتی کیک قنادی از کاهنده واتراکتیوته یا اکتی فرش استفاده میشود که باعث افزایش ماندگاری کیک میشود.
-برای سهولت در جدا شدن کیک قنادی از قالب از روغن قالب یا روغن جدا کننده بجای کاغذ روغنی استفاده میشود.به این صورت که با فرچه آغشته به روغن، کف قالب کیک قنادی را چرب می کنند. این روغن قالب خوراکی می باشد و جذب کیک میشود.فقط باید در مقدار استفاده از روغن قالب کیک قنادی دقت شود.چون در صورت استفاده بیشتر کیک حالت خیس و روغنی پیدا میکند.
-جهت سهولت در پخت انواع کیک قنادی میتوان از پودر کیک مربوطه استفاده کرد و کیک قنادی با ویژگی های ایده آل تولید نمود.

شرکت الیاس سانیا تولید کننده انواع پودر آماده کیک قنادی،ژل امولسیفایرها،کاهنده واتراکتیویته،روغن قالب کیک قنادی و سایر          بهبود دهنده های کیک قنادی می باشد.
از محصولات شرکت الیاس سانیا جهت کیک قنادی که در زیر آمده است میتوان استفاده نمود:
برای جدا شدن  انواع کیک قنادی از روغن قالب تیپ 2 ،برای افزایش حجم کیک قنادی از ژل امولسیفایر سوپرنیو ، برای افزایش ماندگاری کیک قنادی از کاهنده واتراکتیویته تیپ2 قنادی ،برای تزئین کیک از خامه قنادی،برای مغزی کیک قنادی و طعم مطلوب کیک از کرم فیل و  برای پخت انواع کیک قنادی از پودر کیک های شکلاتی،وانیلی،سه کاره،کاپوچینو،سوئیس رول شرکت الیاس سانیا استفاده میشود.
میتوان توضیحات مربوط به انواع محصولات مرتبط با کیک قنادی شرکت الیاس سانیا را در قسمت محصولات بخش قنادی ملاحظه نمایید.


 

کیک قنادی