کرم کاکائو

کرم کاکائو محصولی است که با توجه به نیاز مشتریان به عنوان مغزی کیک مورد استفاده قرار میگیرد.
کرم کاکائو بیشتر برای کیک های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و در کیک قنادی از کرم کاکائو کمتر استفاده میشود.
نحوه استفاده در کارخانجات از کرم کاکائو به این گونه میباشد که کرم کاکائو را با دستگاهها و وسائل مخصوص به داخل کیک پس از پخت تزریق میکنند.
دز مصرف کرم کاکائو در کارخانجات مختلف متفاوت میباشد اما درصد مورد قبول استفاده از کرم کاکائو در کیک 5 درصد وزن کیک میباشد.
دقت شود در فصول مختلف سال به دلیل تغییرات هوا بایستی درجه حرارت نگهداری کرم کاکائو کنترل شود و کرم کاکائو در دمای 20 الی 25 درجه نگهداری شود و درب بسته بندی کرم کاکائو بعد از مصرف بسته شود و به آن روغن اضافه نگردد.
لذا در فصل زمستان که هوا زیر 10 درجه سانتیگراد میباشد باید تنظیمات دمای مخزن دستگاه تزریق کرم کاکائو کنترل شود و با حرارت غیر مستقیم(مخزن دو جداره آب گرم)دمای دستگاه تزریق کرم کاکائو کنترل شود تا باعث سفت شدن کرم کاکائو در دمای پایین نشود.
بنابرین میتوان گفت کرم کاکائو بیشتر نقش تزئینی و طعم دهندگی به کیک را دارد و برای انواع کیک مانند کیک شکلاتی،کیک وانیلی،   کیک اسفنجی،کیک روغنی ،رولت و ... میتوان از کرم کاکائو استفاده نمود.فقط هنگام استفاده از کرم کاکائو باید به مقدار مصرف آن و همچنین طعم آن توجه داشت تا باعث حفظ و ارتقای کیفیت کیک شود.
لازم به ذکر است علاوه بر کرم کاکائو،میتوان از کرم شیری یا کرم فیل به عنوان مغزی کیک استفاده کرد.
در زیر به چند مورد از طرز تهیه کرم کاکائو به روش خانگی اشاره میکنیم:


1-طرز تهیه کرم کاکائو:

مواد لازم برای تهیه کرم کاکائو :
*
شیرخشک 3 قاشق غذاخوری
*
آب 1  /  2 لیوان 
*
شکر 1 قاشق غذاخوری
*
پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری 
*شکلات 
مایع در صورت تمایل 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کرم کاکائو

 

همه مواد را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم می گذاریم. مواد را هم می زنیم تا کرم کاکائو غلیظ شود.

2-طرز تهیه کرم کاکائو:
مواد لازم برای تهیه کرم کاکائو:
1-یک پاکت خامه صبحانه
2-چهار قاشق غذاخوری پودر قند
3-چهار قاشق غذاخوری پودر کاکائو
داخل یک ظرف آب را میجوشانیم و در ظرفی دیگر که قابلیت قرار گیری روی ظرف قبل را داشته باشد،تمام مواد مورد نیاز کرم کاکائو را با هم میکس نموده و سپس ظرف را روی ظرف آب جوش میگذاریم که ب بخار آب و هم زدن مواد در حین کار،کم کم کرم کاکائو آماده شود و این عمل هم زدن را به مدت حدود 15 دقیقه انجام میدهیم تا کرم کاکائو سفت شود و رنگ کرم کاکائو را به خود بگیرد.

شرکت الیاس سانیا علاوه بر تولید انواع پودر آماده کیک،بهبود دهنده های کیک،کاهنده واتراکتیویته و ژل امولسیفایر،تولید کننده         مغزی کیک کرم کاکائو در دو مدل به نام کرم کاکائو تیپ 1 و کرم کاکئو تیپ 2 میباشد.
تفاوت این دو تیپ کرم کاکائو شرکت الیاس سانیا در ویسکوزیته آنها میباشد.به این صورت که ویسکوزیته کرم کاکائو تیپ2 نسبت به تیپ 1 بیشتر میباشد و کرم کاکائو تیپ 2 بر پایه روغن میباشد.
از جمله مزایای کرم کاکائو تیپ 1 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-طعم شکلاتی و فندقی بسیار مطبوع کرم کاکائو
-عدم مهاجرت روغن از کرم کاکائو به کیک
از مزایای کرم کاکائو تیپ 2 نیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-عدم وجود بافت شنی در کرم کاکائو
-رئولوژی مناسب کرم کاکائو جهت تزریق به کیک
-بافت یکدست و یکنواخت کرم کاکائو


میتوانید اطلاعات و بسته بندی های کرم کاکائو تیپ1 و کرم کاکائو تیپ2 شرکت الیاس سانیا را در قسمت محصولات در بخش صنعتی ملاحظه نمایید.کرم کاکائو